Jesteśmy na YoutubeJesteśmy na FacebookĆwicz razem z Fit-Profit w RehmediceĆwicz razem z Benefit Systems w RehmediceĆwicz razem z OKsystem w RehmediceĆwicz razem z Benefit Systems w Rehmedice
Drukuj

Marek Glinka

Marek Glinka
Marek Glinka
Marek Glinka
Tancerz, choreograf, dyplomowany instruktor tańca towarzyskiego, pedagog oraz pasjonat fotografii.

Karierę taneczną rozpoczął od tańca towarzyskiego w 1988 roku. Tancerz zespołu Caro Dance (1988-98). Brał udział w kilkudziesięciu warsztatach tanecznych różnych gatunków i stylów tańca dzięki którym zdobył wiedzę i doświadczenie wszechstronnego tancerza. Kształcił się u wielu znakomitych instruktorów i choreografów, m.in.: Iwona Orzełowska - pierwszy trener, Piotr Galiński, Jukka Haapalainen i Sirpa Suutari, Monika i Cezary Gruszkowie, Lacy Darryl Philips, Joe Alter, Halina Janaszek, Aleksandra Dziurosz, Tony L.Lordge, Alessane Wat, Elżbieta Szlufik-Pańtak, Andrzej Łukomski, Irżina Nowakowska, Wiktor Charczenko, Kazimierz Michlik, Bożena Więckowska-Reiman, Gabor Hartmann i wielu innych.

Laureat kilkudziesięciu prestiżowych konkursów tanecznych w Polsce i na świecie. Wielokrotny Mistrz Polski i Zdobywca Pucharów Polski w tańcu nowoczesnym. Pierwszy polski Mistrz Świata w kategorii Disco Dance solo (1996). 3-krotny Mistrz Polski oraz Mistrz Świata Show Dance Formacji. W 2002 roku otrzymał Dyplom Ministra Kultury za zasługi w upowszechnianiu kultury. Laureat Nagrody "Złotego Jacka" za wybitną działalność artystyczną i upowszechnianie kultury tanecznej (2006). Trener i choreograf wielu grup i zespołów tanecznych. Choreograf i opiekun artystyczny zespołu "X-Trans" (1999-2003). Twórca i choreograf Teatru Tańca M-97, z którym zdobywał wiele nagród i wyróżnień (1997-2004). Od 2005 roku tancerz w polskich i zagranicznych produkcjach musicalowych (ponad 250 spektakli na scenach największych teatrów w Europie). Występował z wieloma artystami polskiej sceny rozrywkowej, od 2005 do 2009 roku barwnym etapem jego życia były występy z zespołem Ich Troje. Wykładowca i organizator wielu warsztatów tanecznych w Polsce i za granicą. Założyciel Siedleckiej Szkoły Tańca Towarzyskiego. Od 1998 roku prowadzi cykliczne kursy tańca towarzyskiego m.in. w studenckich klubach "PeHa" i "Limes" (1998-2008), w Klubie Garnizonowym (1998-2004), w Klubie Osiedlowym "Trójka". Od 2009 roku razem z Anną Glinką prowadzi Szkołę tańca towarzyskiego w Centrum REHMEDICA.

więcej:
www.glinka-art.com

www.taniec-siedlce.com


REHMEDICA SIEDLCE Centrum Odnowy i Rehabilitacji
Copyright © 2012 All rights reserved. Powered by see-me.